Suite med balkon eller terrasse Suite e balk n eller terrasse
Lynghaven
Din suite med balkon eller terrasse i Skagen står klar til at omfavne dine behov.
Vi mener, at ægte nydelse opstår, når der er plads til det hele – og det gælder selvfølgelig også dit værelse. Her får du plads til at være til, gennemført komfort og panoramisk udsigt til heden, indrammet af ro, æstetik og lidt mere af det hele.
Når du træder ind, mødes du af en eksklusiv suite med imponerende gulv-til-loft-vinduer, hvor lyset strømmer ind, og udsigten til den vidtstrakte hede får lov at fylde. Uanset om du slapper af i sofaen eller ligger i sengen, er naturen hele tiden med dig. Farverne i rummet er afstemt efter Skagens bløde lys og jordnære nuancer – og den generøse rumfornemmelse skaber en atmosfære, der inviterer dig til at sænke skuldrene.
Selvfølgelig er sengene sublime, og de skandinaviske designmøbler med et italiensk touch understreger suiten som et sted til nydelse, selvforkælelse og nærvær. Soveværelset er adskilt fra opholdsstuen, hvor den rummelige sovesofa gør det nemt at invitere to ekstra gæster med – uden at gå på kompromis med komforten. Men vigtigst af alt er, at du straks føler dig tilpas. Vi har gjort vores bedste for personligt at skabe de optimale rammer for dine kommende minder her i din suite. Vi glæder os til at give dig nøglen til et fremragende ophold her hos os.
Udvalgte værelsesfaciliteter U val te værelsesfa iliteter
49 kvm
Vores to suiter er rummelige med et areal på hele 49 kvm – hvor lys og natur smelter sammen
Kingbed Continental-senge
I soveværelset er sengene danske Jensen Kingbed Continental-senge (210 x 210 m)
Allergivenlige dyner og puder
Dyner og puder er eksklusive, allergivenlige og økomærkede – fyldt med moskusandedun fra danske Flora Danica – Anemone
Sovesofa
Rummelig sovesofa i stuen (160 x 200 cm) – til ekstra gæster
Badefaciliteter
Badekar, regnvandsbruser, bløde badekåber, badetøfler og store badelagner - for ekstra komfort
Badeværelsestilbehør
Hårtørrer og Svanemærket badeværelsestilbehør– godt for både dig og miljøet
Garderobe
Stort garderoberum på 6 kvm – med strygejern, strygebræt, safetyboks og masser af plads til alt det, du har med
Underholdning
Bluetooth-højtalere og 55” TV med Chromecast og internationale kanaler i både soveværelse og opholdsstue
Andre faciliteter
Telefon, indbygget køleskab, vinkøleskab og kaffe- og tefaciliteter
Aircondition
Aircondition for et behageligt indeklima
Hvad er inkluderet?
Hurtigt og gratis WiFi
Gratis parkering lige ved hotellet
Adgang til udendørs opvarmet pool, spabad og sauna
Gratis lån af bløde poolhåndklæder
Adgang til moderne fitnessfaciliteter
Stor morgenbuffet – eller morgenmad serveret på værelset - altid frisk og velsmagende
Reserver nu
Brug for hjælp?
Ring (+45) 98 44 22 33
Det siger vores gæster om os et si er v res æster s
Hans Peder Danielsen
3 dejlige dage i Skagen, hvilket blev endnu bedre med 2 overnatninger pä Color Hotel Skagen. Gode vaerelser/senge. Fantastisk morgenmadsbuffet og dejlig middagsmad begge aftener. Vinkortet og stort vinskab runder oplevelsen af. Benyttede ogsä spabad og opvarmet pool, tillige med sauna. Kan desvaerre kun give 5 stjerner. Hvis flere havde vaeret til rädighed, sä mindst 8 stjerner. Tripadvisor.
Cecilie P.
Super dejligt ophold, hvor vi havde glæden af et “ pusterum for 2 “. Lækker mad, dejligt værelse og personale med overskud til, at have den lille ekstra samtale om løst og fast, og bare overordnet set rigtig søde og imødekommende.Tripadvisor.
Jonas L.
Skanderborg, Danmark
Der var ikke en finger at sætte på vores ophold på Color Hotel Skagen. Alt fra værelset, morgenmaden, poolen, restauranten, etc. var bare som det skulle være. Det er kun småting, der kan kritiseres ved dette hotel, så det vil jeg lade være med. Det kan kun anbefales. Tripadvisor.
Leif J.
Holstebro, Danmark
Vi havde 4 gode dage på Color Hotel Skagen. Værelset var rent, pænt og funktionel. Både morgenmadsrestaurant og Restaurant Holger levede til fulde op til vores forventninger. Vi kommer gerne igen når turen igen går nordpå.
BH Mona og Leif. Tripadvisor.
Naja
København, Danmark
Fremragende hotel, men en super god beliggenhed for en ferie i Skagen. Der er ca. 1 km til "skagen downtown". Personalet er utrolig søde og hjælpsomme. Værelserne er store og lækre. Morgenmadsbuffetten er super lækker, og man spiser godt i restauranten. Der forefindes et mindre fitness-center på hotellet, så man nemt kan holde formen ved lige i ferien. Der er desiden pool og spa. Tripadvisor.
Rphansen
Fredericia, Danmark
Vi har haft nogle vildt gode dage på hotellet og vi havde vores hund med. Der var pænt og rent og en vild god morgenmad men alt hvad man kunne ønske sig. Pool området er lækkert med en dejlig stor sauna og spa bad. Vi kommer 100 % sikkert igen, næste gang har vi hele familien med. Tripadvisor.
Ofte stillede spørgsmål
Tjek ind / tjek ud
I juni, juli og august tjek ind fra kl. 15.00.
Andre måneder tjek ind fra kl. 14.00
Afrejse skal ske senest kl. 11.00.
Er morgenmad inkluderet og kan det serveres på værelset?
Som gæst i vores suite kan du naturligvis spise morgenmad i vores morgenmadsrestaurant, men vi tilbyder også at få morgenmaden serveret på værelset – uden ekstra beregning.
Forestil dig at vågne op til dagens første lys og få morgenmaden bragt direkte til døren. Du kan nyde den i sengen eller tage den med ud på din store balkon eller terrasse og lade dagen begynde i dit helt eget tempo.
Er der parkering?
Som gæst kan du parkere gratis på hotellets parkeringsområde. El-biler kan oplades mod betaling. Hør mere i receptionen.
Må man medbringe hund?
Hunde er velkomne – men husk at booke dem ind.
Vi har et begrænset antal værelser i forskellige kategorier i Lynghaven, hvor din hund også må være med (mod betaling). Så hvis jeres firbenede ven skal med på ophold, skal vi bare vide det på forhånd – så venligst oplys det ved booking, så sørger vi for, at I får et hundevenligt værelse.
Hunde har ikke adgang til vores fællesområder indenfor i hovedbygningen, men er ellers hjerteligt velkomne.

Vores anbefaling V res anbefalin
Når du er landet i din suite, anbefaler vi, at du sætter dig til rette i stuen med et glas bobler fra vinkøleskabet og nyder udsigten til den åbne hede. En kort gåtur i naturen kan også gøre godt, før du forkæler dig selv med et langt, varmt karbad. Dit værelse er dit frirum – nyd det præcis, som du vil.
Som suitegæst tilbyder vi dig morgenmad serveret på værelset – uden ekstra beregning. Forestil dig at vågne op til dagens første lys og få morgenmaden bragt direkte til døren. Du kan nyde den i sengen eller tage den med ud på din store balkon eller terrasse og lade dagen begynde i dit helt eget tempo.
Vi glæder os til at byde dig velkommen.
Hvilken
el af h telletvil du udforske?
Se nærmere på restaurant, gårdhave, pool, værelser og meget mere. Oplev alt det, der tilsammen skaber et ophold hos os – fra design og stemning til smagsoplevelser og velvære.
for dig
er ønsker li t ere

Skagenophold
Pris fra kr. 1870,-

Pusterum for 2
Pris fra kr. 2170,-

Nytårsophold i Skagen
Pris fra kr. 4745,-

Juleophold i Skagen
Pris fra kr. 2095,-

Vinterbaderophold i Skagen
Pris fra kr. 2095,-
værelse og lejlighed
fin
et rette
Dobbeltværelse

Dobbeltværelse med balkon eller terrasse

Enkeltværelse

Familieværelse

Juniorsuite

Deluxe dobbeltværelse med balkon eller terrasse

Suite med balkon eller terrasse

Superiorværelse

Ferielejlighed med balkon eller terrasse
